Ombrae, sculptural imaging with optical tiles.

PrintThe Ombrae Medium, Ombrae (Latince: gölgeler)- belirgin görsel dil

Bir alüminyum cephe sistemi düşünün. Temelde basit, sade panellerden oluşuyor. Ancak güneş ışığı (veya suni ışık) üzerine düştüğünde tamamen değişerek bir görsele dönüşüyor. Ombrae sistemi ile istediğiniz büyüklükte bir cephe alanında herhangi bir görseli elde edebilirsiniz. Işığın yansıyarak gözümüze ulaşması prensibi ile çalışan Ombrae sisteminde hiçbir lens, lamine katmanlar, desenli boya ya da mürekkep kullanmıyor. Materyal görselin kendisi. Bu noktada 3 soruya cevap vermelisiniz: 1- Alan kaç m2? 2- Nasıl bir görsel? 3- Ne kadar mesafeden görülebilecek?

Ombrae Sistemi; eski kabartma oymacılığı ve hiyerogliflerin 21. yüzyıldaki karşılığı. Bu teknoloji heykeltıraş Roderick Quin’in hayatı boyunca yaptığı sanatsal çalışmalardan evrildi, gelişti.

Patentli teknoloji kullanılarak herhangi bir görsel; cama, metale, betona, binaya ister küçücük ister bir bina kadar büyük bir alana dönüştürülerek uygulanabilir. Sonuç duyusal anlamda aktif bir yüzey: Yüzey-imge, ışık-gölge, izleyici-uzay arasında değişen ilişkilerin dinamik dalgası.

www.ombrae.com