SLD Laser, The Future of Light Delivered

SLD Laser, lazer tabanlı ışık kaynağı alanında dünya lideri konumunda. Minyatür 7 mm yüzey bindirme aygıtı (SMD) paketinden, 1000 lümen ışık çıkışı alabilen şirket, özellikle otomotiv, taşınabilir ışık ve özel aydınlatma uygulamalarında fark yaratıyor.

Metrekare başına 1.530 milyon kandelalık (Mcd/m) parlaklık seviyesine ulaşan SLD Laser, hali hazırda en yüksek parlaklığa sahip LED’lerden bile 10 kat daha yüksek performansa sahip.

SLD Laser bu yapısı ile özellikle mesafenin ve dar açının önemli olduğu uygulamalarda rakipsiz bir pozisyonda.

BMW’nin yeni lazer tabanlı farlarında da SLD Laser kulanılmakta. BMW Mühendislerinin neden SLD Laser’i seçtiklerine dair, Photonics Germany’de yayınlanan ilgili makaleye şuradan ulaşabilirsiniz: New High-brightness Laser-based White Light Source for Vehicular Lighting Systems

Bu farı yakından incelemek için Youtube videosu: https://youtu.be/xx3H3eKXARA

Yine SLD Laser SMD’si ile Kathod marka lens birleştiğinde çok güçlü bir ışık elde ediliyor. 35 mm çapında, 40 mm uzunluğunda, 500 lümen çıkışlı MicroSpot isimli ürün ile 1 km mesafeden neler elde edilebileceğini ise Los Angeles’ın üzerinde helikopterden çekilen şu görüntüler gözler önüne seriyor.

www.sldlaser.com