Soraa teknolojisini bir kez daha yeniledi: Titreşimsiz MR16 LED Lambalar


GaN on GaN™ LED teknolojisinde dünya lideri Soraa, ödüllü MR16 LED lambalarının içine gelişmiş sürücüleri de dahil etti. Böylelikle artık bu lambalarda titreşim olmayacak. Firmanın adeta imzası haline gelen full-spektrum Soraa Flicker Free™ MR16 LED lamba, stroboskopik etkiyi ya da diğer markaların MR16 LED lambalarında adeta başlarına bela olan “görünmeyen titreşimi” yok ediyor. Bunu yaparak Soraa’nın dijital sürücüsü görünmez titreşimle ilişkili olan fiziksel etkileri tamamen belirliyor. Bunun yanı sıra belirgin bir şekilde MR16 lambasının kapasitesini ve uyumunu genişletiyor.

Soraa, halojen MR16’nın çok küçük formuna yakın bir şekilde uyan yüksek-kapasite dijital sürücü yaratmak konusunda alanında tek. Bu da tüm diğer MR16 düşük-titreşim lambalara kıyasla üstün bir armatür uygunluğu anlamına geliyor. Ayrıca Soraa’nın yeni dijital sürücülü MR16 LED lambaları transformatörler ve dimmer’lar ile geliştirilmiş bir uyuma sahip. Tüm bunların yanında, tıpkı diğer Soraa lambaları gibi, aplikasyon şartlarına göre ömür, renk kalite ve verimliliklerini sürdürmek için ısı derecelerini de ayarlayabiliyorlar.

Soraa’nın Global Satışlar ve Pazarlama SVP’si George Stringer yeni lambaları hakkında şu yorumlarda bulunuyor: “Soraa’nın yeni MR16 LED lambaları, mükemmel ışık üretmenin yanında endüstrinin titreşimle ile ilgili problemini çözmedeki kararlılığımızın bir sonucu olarak ortaya çıktı. Ancak şimdi portfolyomuzdaki ürünlerimiz arasında kapasitesi en yüksek ve en çok yönlü lambalarımız oldular. Dijitalden ilerlememiz sayesinde müşterilerimiz şimdi dünyanın en güzel, en uyumlu, en güvenli ve kapasitesi en yüksek MR16 LED lambalarına sahip.”

Soraa’nın yeni dijital sürücülü MR16 lambaları, ANSI standardına sahip ilk titreşimsiz aydınlatmalar. Bu yeni lambalar, 6W, 7.5W ve 9W versiyonlarına sahip. Işık çıkışları ise 35W, 50W ve 75W halojen lambalara eşit. Hepsi tamamen dim edilebiliyor, ayrıca 6W ve 7.5W gücündeki lambalar kapalı, havalandırmasız iç ya da dış mekân armatürleriyle uyumlu. (ki diğer LED lambalar bu şartlarda iyi bir performans gösteremiyor) Soraa’nın Titreşimsiz MR16 LED lambalarının; 2700K, 3000K, 4000K, 5000K renk sıcaklık ve 95-80CRI seçenekleri mevcut. Ayrıca Soraa’nın 10 derece, dar açılı lambalarına uygulanabilen ödüllü manyetik lens sistemi (SNAP) ile açı, renk sıcaklığı değiştirmek, kamaşma önleyici lens takmak, kare veya asimetrik objelere ışık atmak çok kolay. Bu da sonsuz tasarım ve gösterim olanaklarına imkan sağlıyor.

Soraa’nın tüm diğer ürünleri gibi, bu yeni lambalar, renklerin ve beyazlığın mükemmel sunumuna imkan tanıyan; firmanın Violet-Emission 3-Phosphor (VP₃) LED teknolojisini de gözler önüne seriyor. Gökkuşağındaki her rengi kullanarak, özellikle derin kırmızı emisyonunu, Soraa’nın VP₃ VIVID COLOR™’ı sıcak tonları güzel ve doğru bir şekilde sunuyor; renk-görselleştirme indeksinde (CRI) 95’e derin kırmızıda (R9) da yine 95 sunumuna ulaşabiliyor. Mor emisyonu olmayan mavi temelli beyaz LED’lerin aksine firmanın VP₃ NATURAL WHITE™’ı insan gözü-dişi gibi doğal nesneler, giysi, kağıt ve kozmetik gibi üretilen ögeler dahil flüoresan parlaklık ajanlarını doğru bir şekilde uyarmak için mor emisyonunu sağlıyor.
Tüm bunlara ek olarak Soraa’da dijital güç mimarı olan Laszlo Takacs, Şubat 2016 sonu itibariyle firmanın yeni dijital sürücü teknolojisini ele alan yazı dizilerine Soraa’nın web sitesinde start verecek.

Soraa’nın Titreşimsiz MR16 LED lambaları hakkında daha fazla bilgi için: www.soraa.com

Haber kaynağı: http://www.soraa.com/news_releases/52