Soraa’dan dünyanın ilk 4 derece AR111 LED lambası

AR111Özellikle güzel bir şekilde aydınlatılmış küçük objeler ve alanlar için dizayn edilen aydınlatmaları yaratan, GaN-on-GaN LED teknolojisinin önde gelen firmalarından Soraa, tamamen görülebilir spektrumda 4 derece AR111 LED lambasını kamuoyuna tanıttı.

ANSI boyutu standardındaki “6W AR111 4D LED” lamba üst düzey tepe yoğunluğuna sahip. Lamba, lekesiz parlaklık tanımı-kenarları, eşsiz renksel geriverimi (CRI 95/R9 95)-beyaz görselleştirmesi ve Soraa’nın kendi SNAP Sistemi ile özelleştirilebilir nitelikleriyle öne çıkıyor.

Soraa’nın Amerika Satışları ve Pazarlaması Üst Düzey Yöneticisi George Stringer ürünle ilgili şöyle konuşuyor: “Aydınlatma tasarımcıları ve müşterilerinin şimdi küçük alanlar ve küçük objeler üzerinde etkili aydınlatma elde edebilmeleri için mükemmel bir araçları var. Düşük güç tüketimi, GaN on GaN™ LED’imizle, Point Source Optiklerimizle™, VP3 Vivid Color™ ve Natural White™ teknolojilerimizle etkinleştirilebilen eşsiz 4 derece parlaklık özellikleriyle; yeni ürünümüz, hassas noktalı aydınlatmaları mükemmel bir hale getiriyor.”

Soraa’nn Point Source Optikler™ teknolojisi, oldukça güzel, yüksek yoğunlukta ve değişmeyen parlaklıklar sağlıyor. Optik teknolojisi Vivid seriler için 12.600Cd, Brilliant serileri için 15,900Cd tepe yoğunluğu sağlıyor.

Soraa’nın Violet-Emission 3-Phosphor (VP₃) LED teknolojisi renklerin ve beyazlığın mükemmel görselleştirmesine olanak tanıyor. Soraa VP3 Vivid Color™, gökkuşağındaki her rengi kullanarak, özellikle derin kırmızı yayılımını, sıcak tonları güzel ve doğru bir şekilde görselleştiriyor. Renksel geriverim endeksinde ise 95 CRI’a ve derin kırmızı (R9) görselleştirmesinde de 95’e ulaşabiliyor. Şirketin VP3 Natural White™ teknolojisi, mavi temelli LED’lerin aksine, mor yayılımı olmadan, flüoresan parlaklık ajanlarını doğru bir şekilde harekete geçiriyor. Buna insan gözü, dişi gibi doğal objeler, giysi, kağıt gibi üretilmiş beyaz materyaller ve kozmetikler de dahil.

Kesintisiz armatür entegrasyonu için tasarlanan Soraa AR111 LED lamba, endüstri-standartlarında ışık azaltıcı (dimmer) cihazlarla, dönüştürücülerle de uyumlu. Ayrıca kapalı-havalandırmasız iç alan ve dış mekân armatürleriyle de kullanılabiliyor. Lambanın 2700K ve 3000K renk sıcaklıklarında opsiyonları da bulunuyor. Tüm bunlara ek olarak Soraa 4D LED lambası, ödüllü Snap Sistemi’nin magnetik aksesuarlarıyla da çalışıyor. Bu basit manyetik aksesuar eklentisiyle parlaklık şekilleri ayarlanabiliyor ve renk sıcaklığı modifiye edilebiliyor. Böylelikle kullanıcılara sonsuz bir tasarım ve gösteri olanakları sunulmuş oluyor.

Daha fazla bilgi için: www.soraa.com
Haber kaynağı: http://www.soraa.com/news/soraa-July-16-2015