biz kimiz?

1996: Ağustos, butik bir reklam şirketi olarak kuruldu.
2005: PLD Türkiye (Professional Lighting Design) dergisini yayınlamaya başladı. www.pldturkiye.com
2007: Mimari aydınlatma tasarımı odaklı etkinlikler düzenlemeye başladı. www.pldturkiye.com/pld-turkiye-etkinlikleri

2014 yılı itibariyle aydınlatma sektörünü “inovasyon” kavramı ile tanıştırmak mottosuyla kabuk değiştirdi ve Ağustos Teknoloji doğdu.

Emre Güneş

1980 yılı doğumlu. Endüstri Mühendisi. Galatasaray Üniversitesi Mezunu. Amatör olarak futbol oynadı. Kurucusu olduğu Kuanta grubu ile bateri çaldı. İngilizce ve Fransızca biliyor.

Kurumsal hayatta geçirdiği 10 ay sonrası, aile şirketi içerisinde üzerine düşen görevleri yerine getirmek üzerine kariyerini çizdi. PLD (Professional Lighting Design) Türkiye dergisi editörü olarak, sürekli olarak “aydınlatma tasarımı” ile ilgili okudu, yazdı, çizdi, gezdi, gördü, araştırdı ve etkinlikler düzenledi.

Sosyal medya, yeni ticaret şartları, bulut teknolojisi, dijital kampanyalar, SaaS programlar hep ilgi alanı oldu. Optimizasyon hastası. En keyif aldığı şey, tekrar eden işleri, otomatik hale getirmek.

Ulaşmak için: LinkedIn

Nur Güneş

1969 İstanbul doğumlu.
İstanbul Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümünü mezunu.
İngilizce biliyor.
Voleybol, Fotoğraf ve Sinema ilgi alanları.

2010 yılında “Kar Beyaz”, 2017 yılında “Düş Kırgınları” isimli uzun metraj sinema filmlerinin yapımcılığını üstlendi.

Ulaşmak için: LinkedIN

Banu Uçak

1979 yılı doğumlu. Yüksek Mimar. Yıldız Teknik Üniversitesi ve İstanbul Teknik Üniversitesi Mezunu. Arkeolojik kazıda çalıştı, dans etti, bolca gezdi, yazdı, çizdi. İngilizce biliyor.

Yapı-Endüstri Merkezi’nde 14 yıl boyunca hemen her kademede çalıştı ve Pazarlama ve İs Geliştirme Koordinatörü olarak bu şirketteki çalışma dönemini tamamladı. Seranit Grup bünyesinde Genel Müdür Yardımcısı ve Ferko İnşaat’ta Genel Koordinatör olarak sürdürdüğü özel sektör kariyerini, daha özgür bir üretim sürecinin içinde yer alma hayali ile noktaladı. Beş yıldır Dünya Mimarlık Festivali jüri üyesi, Ağa Han mimarlık ödülleri nominatörü. Halen Medipol Üniversitesi Mimarlık fakültesinde yarı zamanlı öğretim üyesi olarak ders veriyor, editörlük, çeşitli seminer ve konferanslarda konuşmalar ve jüri üyelikleri yapıyor.

Mimarlık, mimarlık kültürü, yapı sektöründe B2B pazarlama, etkinlikler hep ilgi alanı oldu. İnsan eliyle yapılan her türlü güzelliğe tutkun. En keyif aldığı şey, gören gözlerle yeni kentler gezmek, üzerine düşünmek, yazmak ve çizmek

Ulaşmak için: LinkedIN