Search

Çerez Politikası

Tanımlama bilgileri (Çerezler), tarayıcınız aracılığıyla bir web sunucusu tarafından bilgisayarınıza yüklenen küçük veri dosyalarıdır. Web siteleri, tanımlama bilgilerini tarayıcınız ile sunucu arasında bağlantı kurulduğunda sizi tanımak için kullanır. Tanımlama bilgileri, bir web sitesinin ziyaretçileri tarafından daha kolay kullanılabilmesi için tasarlanır. Kullanım amaçlarına göre dört çeşit tanımlama bilgisi mevcuttur: Oturum Tanımlama Bilgileri, Performans Tanımlama Bilgileri, İşlevsel Tanımlama Bilgileri ile Reklamlar ve Üçüncü Taraf Tanımlama Bilgileri. Web Sitesi’nde oturum tanımlama bilgileri ile kalıcı tanımlama bilgilerini kullanıyoruz. Oturum tanımlama bilgileri, kullanıcının bilgisayarında Ağustos Teknoloji Web Sitesi’nden çıkana kadar saklanan geçici tanımlama bilgileridir. Kalıcı tanımlama bilgileri ise kullanıcının bilgisayarında kullanıcı onları silene kadar saklanır. Tanımlama bilgilerinin ömrü, kullanıcının tarayıcı ayarlarına bağlı olarak değişebilir.

Tanımlama Bilgisi Türü
Tanımlama Bilgisi İşlevi
Oturum Tanımlama Bilgileri
Bu tanımlama bilgisi türü, Web Sitesi'nin düzgün çalışabilmesi için gereklidir. Bu tanımlama bilgileri, Web Sitesi'nin ziyaret edilebilmesini ve özelliklerinin kullanılabilmesini sağlar. Oturum tanımlama bilgileri, web sitesinin çeşitli sayfaları arasında bilgi aktarımını sağlamak ve kullanıcıların bilgileri birden fazla kez girmelerini önlemek için kullanılır.
Performans Tanımlama Bilgileri
Bu tanımlama bilgilerinin kullanılması, sayfa sahibinin sayfa ziyaretlerinin sıklığı, ilgili hata mesajları (varsa), kullanıcıların sayfalarda geçirdiği süre ve kullanıcıların web sitesinde nasıl gezindikleri gibi bilgilerin toplanmasını sağlar. Bu bilgiler, web sitesinin performansını iyileştirmek için kullanılabilir.
İşlevsel Tanımlama Bilgileri
Bu tanımlama bilgileri, kullanıcı tarafından yapılan seçimleri (seçilen şehir, uçuş tarihi vb.) tanıyarak kullanıcının siteye ziyaretini kolaylaştırır. Ayrıca bu bilgiler, kullanıcılara gelişmiş web özellikleri de sağlar.
Reklamlar ve Üçüncü Taraf Tanımlama Bilgileri
Web Sitesi'nde belirli işlevlerin dahil edilebilmesi için üçüncü taraf tedarikçi tanımlama bilgileri (ör. uçuş noktalarında ve promosyon sayfalarında sosyal medya paylaşımlarıyla oluşturulan tanımlama bilgileri) kullanılır. Ayrıca Web Sitesi'nde reklam takibi yapan şirketlerin tanımlama bilgileri de kullanılır.

Uyarı: Genel olarak internet tarayıcıları, tanımlama bilgilerini otomatik olarak kabul etmek üzere önceden tanımlanmıştır. Tarayıcılar, tanımlama bilgilerini engelleyecek şekilde veya kullanıcıyı cihaza tanımlama bilgisi gönderildiğinde uyaracak şekilde ayarlanabilir. Tanımlama bilgilerinin yönetimi tarayıcıdan tarayıcıya değişkenlik gösterebilir. Bu nedenle, daha fazla bilgi için lütfen tarayıcınızın yardım menüsüne bakın.