Search

SLD Laser ile lazer tabanlı 1000 lümen ışık kaynağ

image

SLD Laser, otomotiv, taşınabilir ve özel aydınlatma uygulamaları için lazer tabanlı 1000 lümen beyaz aydınlatma kaynağının tanıtımını yaptı. Şirket, ürünlerini 8-10 Mayıs 2018’te Chicago’da düzenlenen LightFair’de vitrine çıkardı.

Görünür lazer aydınlatma kaynakları ticaretinde dünya lideri olan SLD Laser, minyatür 7 mm yüzey bindirme aygıtı (SMD) paketinden, 1000 lümen CW çıktılı, lazer tabanlı bir beyaz aydınlatma kaynağını tanıttığını açıkladı.

Ödüllü LaserLight SMD platformlarının üzerine geliştirdikleri bu lümen çıkışı, SLD Laser’in satışta olan aydınlatma kaynakları ve modüllerine ait mevcut ürün jenerasyonundan iki katı daha yüksek. Işık yayan yüzeyin çapı 350 mikron ki bu da yaklaşık metrekare başına 1.530 milyon kandelalık (Mcd/m) parlaklık seviyesine denk geliyor. Bu da bütün katı hal aydınlatma kaynakları arasında bir ilk ve en yüksek parlaklığa sahip LED’lerden 10 kat daha yüksek.

“SLD Laser performans sınırlarını zorlamaya devam ediyor. Bu sonuç da lümen çıkışı ve yoğunluk seviyelerini artırmaya yönelik gelişim yol haritamızın gücünü gösteriyor,” diyor SLD Laser CMO’su Dr. Paul Rudy. “LaserLight platformu otomotiv ve taşınabilir, mimari, dış mekan, eğlence ve fiber optik aydınlatma sistemleri gibi özel aydınlatma uygulamaları için büyük fırsatlar sunuyor.”

SLD Laser yakın zamanda aydınlatma ve foton bilimi alanlarında önemli ödüller kazandı:

· LaserLight Fiber Modül ürünü için Strategies in Light fuarında İnovasyon dalında Sapphire ödülü· LaserLight SMD’yi yön veren bir optikle uygulayan LaserLight MicroSpot Modülü için 2018 Light + Building Fuarında, Design Plus ödülü

Buna ek olarak, çok yüksek parlaklık seviyeleri ve yüksek hızlı lazer modülasyonla LaserLight teknolojisi, otomotiv aydınlatmasında dinamik ışın şekillendirme performansını, LiFi iletişimi geliştirip algılayıcı uygulamalar için sese sinyali çoğaltıyor.

Test edilen ışık kaynağı, şirketin, gelişmiş fosfor çip teknolojisi ve yeni yüksek parlaklık paketiyle birleştirilen tescilli ve patentli yarı-polar GaN lazer diyotlarından faydalanıyor. SLD Laser ürünlerini ve uygulamalarını 8-10 Mayıs’ta Chicago’da düzenlenen LightFair’de 5640 numaralı stantta sergiledi.