Search

Biz kimiz?

  • 1996: Ağustos, butik bir reklam ajansı olarak kuruldu.
  • 2005: PLD Türkiye (Professional Lighting Design) dergisini yayınlamaya başladı. www.pldturkiye.com
  • 2007: Mimari aydınlatma tasarımı odaklı etkinlikler düzenlemeye başladı. www.pldturkiye.com/pld-turkiye-etkinlikleri
  • 2014: Aydınlatma sektörünü “inovasyon” kavramı ile tanıştırmak mottosuyla kabuk değiştirdi ve Ağustos Teknoloji doğdu.
  • 2015: Dijital dönüşüm ile ilgili danışmanlık hizmetlerine başladı.

Emre Güneş

image

1980 yılı doğumlu. Endüstri Mühendisi. Galatasaray Üniversitesi Mezunu. Amatör olarak futbol oynadı. Kurucusu olduğu Kuanta grubu ile bateri çaldı. İngilizce ve Fransızca biliyor.

Kurumsal hayatta geçirdiği 10 ay sonrası, aile şirketi içerisinde üzerine düşen görevleri yerine getirmek üzerine kariyerini çizdi. PLD (Professional Lighting Design) Türkiye dergisi editörü olarak, sürekli olarak “aydınlatma tasarımı” ile ilgili okudu, yazdı, çizdi, gezdi, gördü, araştırdı ve etkinlikler düzenledi.

Sosyal medya, yeni ticaret şartları, bulut teknolojisi, dijital kampanyalar, SaaS programlar hep ilgi alanı oldu. Optimizasyon hastası. En keyif aldığı şey, tekrar eden işleri, otomatik hale getirmek.

2015 yılından beri önemli aydınlatma üreticilerine dijital dönüşüm danışmanlığı veriyor.

LinkedIn

Nur Güneş

image

1969 İstanbul doğumlu. İstanbul Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümünü mezunu. İngilizce biliyor.

Voleybol, Fotoğraf ve Sinema ilgi alanları.

Kurumsal şirketlerde yönetici olarak beş yıl çalıştıktan sonra 1996 yılında Ağustos Reklam Ajansı’nı kurdu.

2010 ve 2017 yıllarında çekilen “Kar Beyaz” ve “Düş Kırgınları” isimli uzun metraj sinema filmlerinin yapımcısı.

2014 yılından itibaren kurucu ortağı olduğu Ağustos Teknoloji’de çalışmaya devam ediyor.

LinkedIn

H. Kağan Fırat

image

1974 İstanbul doğumlu. Elektrik mühendisi. İstanbul Teknik Üniversitesi Aydınlatma branşı mezunu. 1996 yılında “LED ile Genel Aydınlatma Uygulamaları” konulu teziyle lisans eğitimini tamamlamış olsa da muhtemel ki gözünü ilk açtığında ışığa vuruldu.

İngilizce biliyor. MBA eğitimi aldı.

Üniversitede sahne aydınlatmasıyla başlayan aydınlatma serüveni çeşitli aydınlatma firmalarında satıştan üretime, tasarımdan pazarlamaya farklı pozisyonlarda neredeyse yirmi beş yıl sürdü. Taşın, ahşabın, toprağın, doğanın dokusuyla konuşan; dünün bugüne taşıdığına zarar vermeyen; ihtiyaç temelli bir yaklaşımla tasarlanan; sakin, uyumlu ve kontrol edilebilir aydınlatma çözümleri aradı. 2019’da kurumsal hayatla kurduğu uzun soluklu ilişkiyi bitirmeye ve daha bağımsız bir biçim denemeye karar verdi.

Işıkla yolculuğu devam ediyor.

LinkedIn

Banu Uçak

image

1979 yılı doğumlu. Yüksek Mimar. Yıldız Teknik Üniversitesi ve İstanbul Teknik Üniversitesi Mezunu. Arkeolojik kazıda çalıştı, dans etti, bolca gezdi, yazdı, çizdi. İngilizce biliyor.

Yapı-Endüstri Merkezi’nde 14 yıl boyunca hemen her kademede çalıştı ve Pazarlama ve İs Geliştirme Koordinatörü olarak bu şirketteki çalışma dönemini tamamladı. Seranit Grup bünyesinde Genel Müdür Yardımcısı ve Ferko İnşaat’ta Genel Koordinatör olarak sürdürdüğü özel sektör kariyerini, daha özgür bir üretim sürecinin içinde yer alma hayali ile noktaladı. Beş yıldır Dünya Mimarlık Festivali jüri üyesi, Ağa Han mimarlık ödülleri nominatörü. Halen Özyeğin Üniversitesi Mimarlık fakültesinde yarı zamanlı öğretim üyesi olarak ders veriyor, editörlük, çeşitli seminer ve konferanslarda konuşmalar ve jüri üyelikleri yapıyor.

Mimarlık, mimarlık kültürü, yapı sektöründe B2B pazarlama, etkinlikler hep ilgi alanı oldu. İnsan eliyle yapılan her türlü güzelliğe tutkun. En keyif aldığı şey, gören gözlerle yeni kentler gezmek, üzerine düşünmek, yazmak ve çizmek.

LinkedIn

Yazılar