Search

Xicato GalaXi ™ Bluetooth Aydınlatma Kontrolü

Kontrol Denklemini Değiştirme

Xicato en zorlu aydınlatma sorunlarını çözme konusunda bir üne sahip. İlk problem, renk tutarlılığıydı (color consistency), hem ilk renk (1×2 SDCM) hem de ömrü boyunca renk için (Maksimum 3 SDCM). Ardından Artist Series ile renk kalitesiydi. (CRI>98, R9>95). Sonra, Xicato Intelligent Module (XIM) ile derin, titreşimsiz kısma ve şimdi, Xicato, açık standart Bluetooth kablosuz kontrol ürünlerinden oluşan GalaXi ™ portföyü ile aydınlatma kontrolünün maliyetini ve karmaşıklığını azaltıyor. GalaXi, güçten veya performanstan ödün vermeksizin endişesiz, sorunsuz ve ekonomik aydınlatma kontrolünü mümkün kılıyor.

Hızlı, Kolay ve Ekonomik

Xicato Bluetooth, etkili ve esnek sistem tasarımı ile para ve zamandan tasarruf ettiriyor. Kurulum ve devreye alma, artık haftalar ve aylar yerine saatler ve günler sürüyor. Artık pahalı kablolama, merkezi hub veya özel konrol ekipmanları gerekmiyor. Ve tüm bunlar, gruplama, senaryolar, zamanlama ve sensör kontrolü gibi güçlü özelliklerden veya hızlı, duyarlı performanstan ödün vermeden gerçekleşebiliyor.

Sektör Lideri Performans

Bluetooth mimarisi, her bir cihaz arası direkt, peer-to-peer (eşler arası) iletişime izin verdiği için anahtarlar, sensörler veya mobil cihazlardan gelen cevapların neredeyse anlık olmasını sağlar. Bir hub’a veya merkezi bir denetleyiciye gidip gelmeye gerek bırakmaz. Işıklar zekidir; doğrudan veya bireysel olarak bir veya daha fazla girdiye yanıt vermeye programlıdır.

Büyük Kurulumlar İçin Sınırsız Ölçeklenebilirlik

Xicato Bluetooth, büyük ticari kurulumların ihtiyaçlarını karşılamak için ölçeklenebilir. Bir ağdaki fiziksel boyut veya cihaz sayısı üzerinde pratik bir sınırlama yoktur. Onbinlerce cihaz tek bir güvenli ağı paylaşabilir ve onbinlerce güvenli ağ olabilir. İsterseniz binlerce grup veya senaryo tanımlayın. Güvenli Ağı Xicato Intelligent Gateway (XIG) kullanarak veya yakında Bluetooth Mesh ile genişletin.

Tamamen Otomatik Aydınlatma

Işıklar, ayrı ayrı elle yapılan komutlara veya günün saatine yanıt vermek üzere ayrı ayrı programlanabilir, ancak sistemin gücü tam anlamıyla anahtarlar ve zamanlama doluluk (hareket) ve ortam ışığı (lux) sensörleri ile birleştirildiğinde ortaya çıkar. İhtiyacınız olan ışığı alın, istediğinizy yerde istediğiniz zaman. Otomasyon, devlet yönetmeliklerine (ve işletme bütçelerine!) uymak için enerji tüketimini en aza indirgeme yeteneği sağlar, aynı zamanda insanlar için rahat ve kullanışlı bir ortam yaratır.

Doğal Güvenilirlik

Endişelenmeyin – ışıklar ne yapacaklarını biliyor! Kablo bağlantıları, konnektörler, hublar ve merkezi kontrol cihazlarının ortadan kaldırılması, birinin arızalanması ile tüm sistemin devre dışı kalması olasılığını ortadan kaldırır. Zekayı ışıklara dağıtmak, tek bir hata noktası olmadığını gösterir; eğer bir cihaz bozulursa sadece o cihaz etkilenir.

Konum Tabanlı Hizmetler için Beacons

Entegre, programlanabilir Eddystone, AltBeacon ve iBeacon özellikleri Bluetooth, konuma dayalı bilgi almayı mümkün kılar. Beacon’lar iç mekandaki GPS uyduları gibi görev yaparak düzenli mesajlar yayınlarlar. Bu sayede mobile uygulamalar tarafından bu mesajlar okunarak kullanıcıların yerlerini belirlemek, veya kullanıcıya özel mesaj yayınlamak veya yollarını bulmalarında yardım etmek mümkün olur.

Operasyonel Yönetim

Xicato aydınlatma cihazları, termal aşırı yükleri tespit edip yoğunluklarını azaltarak kendilerini korur. Bu sayede aşırı ısı ile ömür kaybı gerçekleşmez. Xicato cihazları ayrıca, toplam işletme saat,, sıcaklık, yoğunluk, voltaj ve giriş voltajı gibi verileri toplar ve raporlar. Bu da tesis yöneticilerinin arızalar gerçekleşmeden problemleri görüp düzeltmelerine olanak tanır.

Standartlara Dayalı Birlikte Çalışabilirlik

Xicato Bluetooth, dünya çapında hali hazırda milyarlarca cihaza entegre olan teknoloji ile uyumlu. Bluetooth, aydınlatma kontrolü için ideal bir özellik kombinasyonuna sahip ve gelişmekte olan Nesnelerin İntermeti’nin (IoT) “muhtemel” temel protokolü olarak kabul görüyor. Bluetooth Özel İlgi Grubu (SIG) üyesi ve Bluetooth Mesh Çalışma Grubu üyesi olan Xicato, Bluetooth gelişiminin ön saflarında yer alıyor ve Mesh uyumluluğunu mümkün olan en kısa sürede ürünlerine dahil etmeyi planlıyor.

Xicato Bluetooth Portföyü

image

XIM – Xicato Intelligent Modules

XIM, (1) bir Xicato ışık kaynağını, (2) endüstri lideri bir dimming sürücüsünü ve (3) kablolu ve kablosuz Bluetooth kontrolünü entegre eden kompakt bir aydınlatma modülüdür.

Xicato, aşağıdaki özellikleri garanti eden tek LED tedarikçisidir:

• İlk renk tutarlılığı 1×2 SDCM

• 7-yıl, L70 lümen bakımında B0 (arızasız) garanti

• 7-yıl, Renk tutarlılığında B0 garanti (3 SDCM)

• 7-yıl, Entegre elektronikler üzerinde B0 garanti!

XIM, 09 ve 19mm alternatifleri ile beraber geliyor.
XIM, 09 ve 19mm alternatifleri ile beraber geliyor.

Xicato ışık kaynakları efsanevi Artist Series de dahil olmak üzere birden fazla SPD / CRI seçeneğinde 9mm veya 19mm LES, 2700K – 4000K CCT arasında ve 700lm – 3000lm çıkışlarda mevcuttur. Entegre Xicato sürücüsü Bluetooth ve / veya DALI veya 0-10V ile kontrol edilebilir ve% 0.1’e kadar sorunsuz titreşimsiz bir dimming sağlar.

XIM, proaktif aydınlatma bakımı sağlamak için Bluetooth üzerinden kapsamlı işletme verileri sağlar. Ayrıca, mobil uygulamalarda konuma dayalı bilgi ve navigasyon servislerini etkinleştirmek için Eddystone, AltBeacon ve / veya iBeacons’ı da iletebilir.

XID – Xicato Intelligent Driver (Xicato Akıllı Sürücü)

image

XID, 56W’a kadar çoğu LED ışık kaynağının Bluetooth ve / veya kablolu kumandasını etkinleştiren kompakt, programlanabilir, derin dimming sürücülerdir. Bu, tüm Xicato XTM portföyü ile beraber, aynı zamanda çoğu 3. parti satıcı iç aydınlatma LED’leri, CoB’leri ve LED dizgilerini içerir. Belirli ışık kaynakları ve armatürlerine uyacak şekilde üretici tarafından programlanabilen iki XID modeli vardır.

Biri 350mA ila 700mA arasında programlanabilir maksimum akıma sahipken diğeri 700mA ila 1400mA arasında programlanabilir maksimum akıma sahiptir. Her ikisi de 24V veya 48V DC girişi kabul eder,% 0.1’e kadar düzgün ve derin, IEEE 1789 uyumlu dimming performansı sağlar, ayrınca beaconlar ile programlanabilir ve Bluetooth veya DALI üzerinden ayrıntılı işletme verileri sağlar.

XIB – Xicato Intelligent Bridge

Xicato Intelligent Bridge (XIB), 0-10V driver’i olan ayrı ayrı armatürleri veya bir armatür grubunu Bluetooth ile kontrol edebilmek için yerel protokol çevirisini sağlar. Bu özellikle, endüstriyel alanlar, park alanları veya sokak aydınlatması için kullanılan ve çok yüksek ışık çıkışına sahip armatürlerin kontrolü için kullanışlıdır.

image

XIB, Bluetooth şebekesinden yoğunluk komutlarını kabul eder ve onları 0-10V voltaj olarak LED sürücüsüne çevirir. Dim-to-off kapasitesine sahip olmayan sürücülerin güç kesilmesini veya kısılabilir olmayan sürücüler için açma / kapama kontrolü sağlamak için bir AC rölesi içerir. XIB beacon özellikleri barındırır ve ayrıca Bluetooth üzerinden sınırlı da olsa operasyonel raporlama yapar.

XIS – Xicato Intelligent Sensor (Xicato Akıllı Sensör)

image

Xicato Intelligent Sensor (XIS), aydınlatma, çevre yönetimi veya diğer uygulamalar tarafından kullanılmak üzere sensör verilerini Bluetooth şebekesi üzerinden ileten kompakt kablosuz cihazlardır. Pasif infrared (PIR) hareketi, ortam ışığı (lux), sıcaklık, bağıl nem veya aygıt hareketini (ivmeölçer) algılayabilen çeşitli kablolu veya pille çalışan yapılandırmalar mevcuttur.

XIG – Xicato Intelligent Gateway

Xicato Intelligent Gateway (XIG), kablosuz Bluetooth Düşük Enerji (BLE) ağına, LED modüllerine, sürücülere, köprülere, sensörlere ve diğer cihazlara kablolu veya kablosuz IP erişimi sağlar. XIG, kullanıcıların Bluetooth şebekesini herhangi bir mesafeye veya herhangi bir sayıda siteye Bluetooth telsiz aralığının ötesine kadar genişletmesini ve böylece büyük binalarda, kampüslerde veya işletmelerde programlama, izleme ve kontrol için uzaktan erişim sağlamasına olanak tanır.

image

XIG, herhangi bir standart tarayıcı ile uyumlu kendi web tabanlı kullanıcı arayüzüne ek olarak, Xicato cihazlarının üçüncü parti aydınlatma kontrolü ve / veya bina yönetim sistemleri tarafından XIG yoluyla izlenebilmesini ve kontrol edilmesini sağlayan, açık ve güvenli bir HTTP arabirimi API’sine sahiptir.

XCT – Xicato Configuration Tool (Xicato Yapılandırma Aracı)

image

XCT, armatür üreticileri, distribütörler ve sistem entegratörleri tarafından maksimum yoğunluk (akım), giriş voltajı ve başlangıç provizyonu gibi şeyleri özelleştirmek için XIM ve XID modüllerini programlamasına izin verir. Ayrıca, üreticinin kendi seri numarasını, model numarasını ve diğer depolanmış verileri, Bluetooth üzerinden alım için modüle eklemesine izin verir.

Işık çıkışını soğutucuya veya monte edileceği çevreye uyumlu hale getirin. Hızlı kurulum. Armatürlerinizi dijital olarak markalayın ve müşterilerinizin ihtiyaç duyduklarında destek bulmalarını kolaylaştırın veya daha fazla ürünleriniz satın almalarını kolaylaştırın.

Xicato Yazılımı

Xicato Kontrol Paneli, Xicato Bluetooth aydınlatma kontrol ağının tüm işlevlerine erişim sağlar. Windows veya MacOS tabanlı bilgisayarlarda kullanılabilir; aygıt numarası ve adlandırma, güvenli grup adları ve parolaları, grup ve sahne oluşturma ve atama, zamanlama ve algılayıcı yanıt programlaması da dahil olmak üzere XIM, XID, XIB ve XIS cihazlarının hazırlanması ve programlanmasını destekler. Kullanıcıların beacon ekleme ve yönetme ve çeşitli cihazlardan elde edilen tüm operasyonel verileri izlemesine olanak tanır. Ve çok daha fazlası. Kontrol Paneli, Xicato müşterileri ve son kullanıcılara ücretsiz olarak sunulan vazgeçilmez bir yazılım aracıdır.

image

Apple iTunes App Store’dan ücretsiz olarak yararlanabileceğiniz XIMtroller, mobil aydınlatma kontrolü ve iOS cihazlarından sınırlı operasyonel izleme imkanı sağlar. Xicato, tüm cihazları için Uygulama Programlama Arayüzlerini (API) yayınlar, bu sayede 3. Şahısların özel çözümler üretmesi veya farklı programlar ile uyumlu çalışma mümkün kılınmıştır.