Search

Asensetek

image
image

Bir ışık kaynağının kalitesini kolay bir şekilde nasıl ölçebilirsiniz? Özellikle LED’in aydınlatmada yaygın kullanımı ile kullanıcılar büyük bir problem ile karşı karşıya. Satın aldıkları ve kullandıkları ürünler ile ilgili bilgilerin doğruluğunu kontrol etmeleri her geçen gün zorlaşıyor. Tanımlı standartların oturmadığı LED ışık kaynaklarında, iyiyi kötüden, kaliteliyi kalitesizden ayırmak laboratuar koşullarında yapılan testler haricinde nerdeyse imkansız. Ya da geçmişte öyleydi. İşte “Lighting Passport” tam da bu ihtiyaca cevap veriyor.

Bir ışık kaynağının Renk Sıcaklığı (CCT), Renksel Geriverim (CRI),  TM30-15, Renk Duyarlılığı (SDCM – Standard Deviation Color Matching, MacAdam ellipse), Aydınlık Seviyesi (Illuminance), Tayf (Spektrum) gibi değer ve göstergelerini ölçmek, anlamak ve farklı ürünleri karşılaştırabilmek artık çok kolay.

Lighting Passport veya yeni çıkan Lighting Passport PRO tamamen akıllı telefon ve tabletler ile kontrol edilebilen, şık, hafif, son teknoloji bir ölçüm aleti. İsviçre ve Amerika’dan sertifikalara sahip Lighting Passport’ta ölçüm hassasiyeti %2 seviyesinde. Aynı zamanda uygulama bazlı yaklaşımı sayesinde kullanıcıya her zaman güncel tutabilecekleri bir seçenek sunuyor. Farklı sektörlere özel uygulamaları da olan Lighting Passport, SGE, SGM, SGAL adları ile Apple Store (IOS) ve Google Play(Android)’de bulunabilir.

Video linkleri:

Örnek ölçüm sonucu:

Alttaki fotoğraflarda örnek bir ölçüm görebilirsiniz. Ölçümler SORAA LED Lamba, 2700K, 95 CRI, 25 derece lamba içindir.
image
image
image
image
image
image
image

www.asensetek.com

Yazılar