Search

SLD Laser, dünyada ilk kez lazer temelli ışık kaynağı için UL Sertifikası aldı

image

Şirket, LightFair’deki ödülün yanı sıra Laser Focus World’den de Gold Innovators ödülü aldı.

Görünür lazer ışık kaynakları ticaretinde dünya lideri olan SLD Laser, bugün, LaserLight SMD ürün gamının, katı hal aydınlatma güvenliği standardı ANSI/UL 8750 için UL sertifikası aldığını duyurdu.

Bu LaserLight ürünleri, Mayıs ayında Chicago’da düzenlenen LightFair fuarında LED/OLED, Çipler ve Modüller kategorisinde en üst düzey onur ödülünü aldı.

Ayrıca, bu ürünler yakın zamanda Laser Focus World’den Gold Innovators ödülünü de aldı ve ödül San Jose, California’daki CLEO konferansında duyuruldu.

SLD Laser kurucu ortağı ve başkanı Dr. James Raring, “SLD’nin, lazer temelli bir ışık kaynağı için dünyanın ilk UL sertifikasını aldığını duyurmaktan mutluyuz. Bizi teşvik eden güç, lazer diyotların aydınlatmanın geleceği olduğuna dair vizyonumuz. LaserLight ürünlerimizin yasal kabul gördüğünü ve birçok müşterimizin aydınlatma uygulamalarında benimsendiğini görmek bizi heyecanlandırıyor. Ayrıca, 2018 LightFair ve Laser Focus World jürilerinin olağanüstü takdirine müteşekkiriz,” dedi.

UL Baş Mühendisi Bahram Barzideh ise şöyle konuştu: “UL, SLD Laser’in, görünür ışık spektrumunda ışık üreten yeni LaserLight ürün gamının sertifikasyonunda birlikte çalışmış olmaktan memnundur. Bu ürünler, LED aydınlatma için LED ekipmanı Standardı olan UL 8750 için geçerli gerekliliklere göre değerlendirilmiştir. Ek olarak, SLD Laser’in talebi üzerine, UL, mavi ışık tehlikesi için risk grubu (RG) seviyelerini değerlendirmek üzere IEC TR 62778:2014’ye göre de test yapmıştır. Bu iki değerlendirmenin sonuçlarıyla SLD Laser artık LaserLight ürün gamı için belirli konstrüksiyon ve performans özellikleri tanımlayabilir. Bu da orijinal ekipman üreticilerinin bu bileşenleri aydınlatma ürünleri ve sistemlerine daha kolay entegre edebilmelerine, nihai ürün testlerinin ve pazardaki ivmelenme süresinin düşmesine yardımcı olacaktır.”

SLD’nin LaserLight SMD ürünü, dünyanın ilk lazer temelli ticari aydınlatma ürünü ve LED’lerden 10 kat daha yüksek parlaklığa sahip.

Minyatür optiklerden veya yüksek verimlilikli fiber optiklerden, üstün optik kontrol ve ışığa sahip güvenli, yüksek derecede koşutlanmış, beyaz ışık çıktısına olanak sağlıyor.

LaserLight artık ultra-kompakt uzun menzilli spot ışıkları, keskin ışık gradyanlarına sahip yansımasız model aydınlatması ve fiber optik uzaktan aydınlatma efektleri gibi olağanüstü aydınlatma efektleri üretmek için taşınabilir (portable), mimari, dış mekan ve eğlence uygulamalarında benimsenmekte.

Gelecekteki uygulamalar için LaserLight teknolojisi; dinamik ışın şekillendirme, yeni geliştirilen akıllı araba ve akıllı şehir uygulamaları için gelişmiş görüş sahası görüntüleme ve LIDAR, ve 5G ve ötesi için Li-Fi yüksek hızlı veri iletişimini ilgilendiren gelecek nesil aydınlatma sistemlerinde modellendiriliyor.

LaserLight; ancak eski teknolojiler ile mümkün olan yüksek yönelimli çıktıyla, çok az güç tüketimi ve uzun ömürlülük gibi katı hal aydınlatmasının faydalarını sunuyor. LaserLight SMD, minyatür 7 mm yüzey bindirme aygıtı (SMD) aydınlatma paketinden 500lm beyaz ışık ve mm2 başına 1000 kandela (Cd) çıktı sunuyor.

LaserLight kaynakları; şirketin, ileri fosfor çip teknolojisi ve özgün yüksek parlaklıkta paketlemesiyle birlikte tescilli ve patentli yarı kutuplu GaN lazer diyotlarından faydalanıyor.