Search

Optoga

image

Medikal aydınlatma için LED Modüller

İsveç’li Optoga firması özellikle medikal uygulamalar için geliştirilmiş hazır LED Modüller sunuyor. Böylece ürün gelişim süreçlerini kısaltırken, aynı zamanda tedarik konusunu basit ve yönetilebilir bir hale dönüştürüyor. Medikal aydılatma üreticisinin LED, Lens, PCB vb bir çok farklı malzeme ile ilgili ayrı ayrı çözümler ile uğraşmasının önüne geçiyor.

SICAKLIK:

Halojen medikal aydınlatma’da LED öncesi kullanılan teknoloji. Tabii ki LED ile beraber en önemlisi ısı ve enerji verimliliği olmak üzere avantajlar da geliyor. Halojenler IR emisyonu ile LED’ler ile hava akımı sayesinde ısıyı atıyor. Bu da LED ile beraber açık yaranın kuruması, nem problemi gibi sıkıntıların önüne geçmek demek. Daha temiz armatürler ile bakteri oluşmasının da önüne geçiliyor. Akıllı bir çözüm.

image

CRI:

LED ile ilgili önemli bir nokta CRI değerinin yüksek olması gerekliliği. Özellikle R9 değeri, farklı kan ve kas bulgularının tespiti için çok önemli bir rol oynuyor. Farklı deri renkleri için de kullanılan LED ışık kaynağının renksel geri veriminin yüksekliği çok önemli. Optoga ürünlerinde bu değerler CRI > 96 olarak istenilen standartlardadır.

image

ÇALIŞMA ALANI:

Çalışma alanındaki lux değeri en önemli faktör gibi görülmekte. Ancak son kullanıcı için CCT (Renk sıcaklığının) değişimi, kısma imkanları ve kolun ergonomisi de çok önemli bir konumdadır. Örneğin dişçilerin talepleri bir operatörden farklıdır.

UYGULAMA ALANLARI:

Tetkik ışığı, ufak ameliyat veya büyük ameliyat, her biri farklı standart ve ihtiyaçlara sahip. Optoga ürünleri tüm bu çözümleri akıllı bir şekilde ortaya koymuş durumda. Işık kaynağı konusunu Optoga’ya bırakın, size sadece mekanik çözümler kalsın.

https://optoga.com/en/markets/optodrive-medical-led/