Search

Ecosense, SORAA’yı satın aldı

image

Önde gelen LED teknolojisi şirketi olan Ecosense®, merkezi Fremont, California’da bulunan full spektrum LED lamba üreticisi SORAA‘yı satın aldığını açıkladı.

Anlaşma şartlarına göre Ecosense, SORAA marka adını, fikri mülkiyetini ve şirketin önde gelen VIVID, BRILLIANT™ HL ve HEALTHY™ ürün serileri de dahil olmak üzere markalarını satın aldı.

Bu adımla Ecosense, lamba kategorisine ilk kez girmiş oluyor.

Ecosense CEO’su Mark Reynoso, “Bu satın alma, stratejimizi ileri aydınlatma vizyonuna doğru ivmelendiriyor,” diyor. “SORAA, ışın ve spektral kalite konusunda benzersiz bir teknolojiye sahip. ZEROBLUE™, full spektrum ve sağlıklı (Healthy) serileri de dahil olmak üzere portföyleri, bizim kendi teknolojilerimizi büyük ölçüde tamamlıyor. Antibakteriyel teknolojileri geliştirme ve pazara sunma işi önceliğimiz olacak.”

SORAA, mavi LED’i buluşuyla 2014 yılında Nobel Fizik Ödülü alan, Shuji Nakamura tarafından kuruldu. Bu satın alma konusunda Nakamura şunları söyledi: “SORAA, full spektrum ve sirkadiyen aydınlatmada öncü. Ecosense ile birleştiğimizde, bu ve ilgili alanlardaki liderliğimizi önemli ölçüde genişletmiş olacağız. Birlikte büyümeye doğru atacağımız bir sonraki adımın heyecanı içindeyiz.”

Tutarlılığı ve hizmet kalitesini korumak için SORAA, kendi ayrı markasıyla faaliyet göstermeye devam edecek.

Haber kaynağı: https://www.ecosenselighting.com/ecosense-acquires-assets-from-soraa/